چیستی green lake 
Greenlake  چیست؟

کمپانی های به روز و آینده نگر به انعطاف پذیری و سرعت به عنوان عنصرهای اصلی در رقابت در دنیای معاصر نگاه می‌کنند. روش های گوناگون توانمندسازی کلیدی مانند مجازی سازی، استفاده از هوش مصنوعی و دیگر فناوری های متحول کننده به شرکت‌ها این فرصت را می‌دهد تا عملکرد های عملیاتی و فرصت های تجاری اقتصادی جدید را کشف و درک کنند.

سرویس HPE Green lake  پاسخی نوین و مناسب در پاسخ به چالش های این عصر می‌باشد. در این مقاله به بررسی کارکرد، مزایا و چگونگی عملکرد آن می‌پردازیم.

چیستی green lake 

چیستی green lake 

این سرویس در اصل نوعی از پیشنهاد خدماتی است که برای انعطاف پذیری فضای ابری در مراکز داده، ماهواره ، دفاتر و غیره ارائه می‌شود. زمانی که برای  فعال سازی یک محصول Greenlake  اقدام می‌کنید   HPEیک سیستم کامل و پیکربندی شده را به شما ارائه می‌دهد و شما می‌توانید از تمامی سخت افزار و نرم افزار های لازم برای راه اندازی و اجرای سریع آن استفاده کنید.

پیش از  green lake

پیش از  green lake

نرم افزارهایی مانندcrm, erp و… برنامه هایی هستند که مدیریت بیشتر کمپانی ها را بر عهده دارند. این نرم افزار ها بر روی سخت افزار های فیزیکی نصب می‌شوند و به همین علت گستره ی کار افراد را به دلایل مختلف محدود می‌کنند. همان طور که اشاره کردیم، از سری مضرات استفاده از این نرم افزارها وابستگی آن ها به سخت افزار است.

مسئله ی دیگر، دسترسی محدود و همچنین نا ممکن بودن انتقال به فضای ابری است. همچنین گزارشات آن توسط مدیریت کنترل نشده و متخصصین نمی‌توانند از راه دور با آن ارتباط بگیرند. همه ی این ها دلایلی برای برتری سیستم green lake  می‌باشد؛ زیرا همه‌ی نرم افزارهای آن روی پلتفرم ابر HPE در دسترس بوده و پس از تهیه آن، فرد مرکز داده ای پویا، سریع و چابک خواهد داشت.

مزایای  HPE Green lake

 مزایای  HPE Green lake

با استفاده از این سرویس می‌توانید از هزینه های اضافی و غیر ضروری جلوگیری کرده و همان مقدار که نیاز دارید، خدمات دریافت کنید. همچنین می‌توانید بدون نگرانی، هر زمان که خواستید لود cloud را به میزان دلخواه افزایش دهید 

کنترل و مدیریت زیرساخت IT شما پس از استفاده از این سرویس بسیار راحت و ساده خواهد بود و شما زمان و انرژی بیشتری را صرف نوآوری، خلاقیت و انجام طرح های جدید می‌کنید؛ در نتیجه، هزینه ای که بابت فعال سازی این سرویس انجام داده اید، به صورت چند برابر و به شکل افزایش کیفیت کار به شما برمی‌گردد.

در این سرویس، عملاً مسئولیت مدیریت از دوش شما برداشته می‌شود و کنترل اوضاع خودکار انجام داده می‌شود. به طور کلی، سرعت عمل درشما در این سرویس بالا می‌رود. در این سرویس شما می‌توانید از توانایی و امکانات ماشین‌های مجازی استفاده کنید بدون اینکه لازم باشد هزینه های فراوانی را صرف این قابلیت کنید.

سرویس ابری GreenLake در ايجادكردن  داده‌های ضروری كه براي استفاده تیم‌های علوم داده نياز هستند به شما ياري رسانده و در آن مي توانيد انواع خدماتی که در سراسر کسب و کار تان ارائه مي كنيد  تغيير دهيد.

چگونگی کارکرد green lake

استفاده از این سیستم تجربه استفاده از محیط ابری اختصاصی را به واقعیت تبدیل می‌کند. تجربه فضای شخصی ابری را به اپلیکیشن دیتای شما می‌آورد. از مزایای این سیستم آن است که شما می‌توانید از هر چیزی به عنوان سرویس استفاده کنید. بنابراین می‌توانید انرژی و زمان خود را صرف کارهای دیگر و گسترش بیزنس خود کنید.

شما می‌توانید در ابتدای کار تعیین کنید که چه میزان لود cloud لازم دارید؛ البته مزیت های این سیستم به اینجا ختم نمی‌شود. می‌توانید در صورت لزوم بعداً به میزان آن اضافه کنید و نکته ی قابل توجه آن است که دسترسی شما به لود بیشتر تنها با یک کلیک انجام می‌شود و شما تنها به اندازه ای می خواهید از آن استفاده کنید ملزم به پرداخت هزینه خواهید بود.

با استفاده از این سیستم شما هیچ زمان کمتر از نیاز خود خدمات دریافت نکرده و هیچ‌گاه بیش از نیاز پرداخت نمی‌کنید.

How green lake می‌تواند با هر کسی که شما با آن کار می‌کنید ارتباط برقرار کند. کنترل و سرعت جزو شعارهای اصلی این سیستم می‌باشند که شما می‌توانید به طور همزمان هر دو را داشته باشید. می‌توان گفت در این سیستم محیط های ابری، دیتاسنترها و لبه های شبکه یکی شده اند. 

مي‌توان گفت كه سرویس ابری GreenLake ا شرکت اچ پی ای  براي همه ي انواع فناوری اچ پی ای (HPE) پشتیبانی دارد. همچنين با توجه به نياز و منابع موجود IT داخلی می‌توان از بین گزينه هاي ارائه كننده ي زيرساخت هاي مختلف، راه‌حل‌های از پیش تنظیم شده انتها به انتها (end-to-end) یا راه‌حل‌های ماژولار که گزینه‌های مربوط به زیرساخت را بررسي كرده و از بين آن ها گزينش كنيد.

 خلاصه خدمات  HPE Green lake

  • همه چیز را به صورت سرویس دریافت می‌کنید
  • این سیستم کنترل و مدیریت را به جای شما انجام می‌دهد
  • با صرف کمترین انرژی و هزینه می‌توانیم ظرفیت را افزایش دهید
  • بیش از نیاز خود هزینه پرداخت نمی‌کنید
انجام محاسبات

انجام محاسبات

انجام محاسبات در این سرویس به سه حالت است که جلوتر به تشریح آن ها می‌پردازیم.

1- محاسبه قابل ترکیب: در این سیستم  حجم کار به گونه‌ای که مصرف آن آسانتر و اندازه آن با نیازهای شما متناسب تر باشد توسط راه حل هایی که نرم افزار ارائه می‌دهد تنظیم می‌شود. این محاسبه در به دست آوردن کارایی و کنترل نهایی مثمر ثمر می‌باشد.

2-محاسبات عمومی: ‌سرور های بهینه سازی  اي که برای مقیاس پذیری در فضای کوچک تنظیم شده اند، در این سرویس برای بارهای کاری فشرده با استفاده از یک رویکرد نرم افزاری انعطاف پذیر طراحی شده اند.

3-محاسبات بهینه سازی شده ذخیره سازی: در این بخش زیرساخت نرم افزاری جهت پشتیبانی از بارهای کاری فشرده در برنامه های حیاتی طراحی شده است.

جمع بندی

همانطور که مطالعه کردید Hpe greenlakeمزایای فراوانی دارد که می‌تواند در صرفه جویی هزینه ها و ذخیره کردن زمان و انرژی به شما کمک کند. صرف هزینه برای این سرویس تنها یک سرمایه گذاری است. شما با استفاده از آن می‌توانید شاهد افزایش بازدهی در زمینه‌های گوناگون باشید. هر کمپانی برای جا نماندن از رقبا مي تواند امتحان این پلتفرم را در برنامه کوتاه مدت خود قرار دهد.